• 71/316 50 03
  • +48 798 378 002
  • 55-020 Żórawina ul. Urzędnicza 11
Aktualne programy zdrowotne
Szczepienia przeciw HPV dla dzieci

Szczepienia przeciw HPV dla dzieci

Wójt Gminy Żórawina oraz Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie zapraszają na bezpłatne szczepienia HPV wszystkich chętnych (niezależnie od wieku) nie spełniających wymagań rocznikowych do szczepień populacyjnych. Warunkiem skorzystania z bezpłatnego szczepienia jest zameldowanie na terenie Gminy Żórawina.

Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem od 1 czerwca 2023 r. bezpłatnego programu szczepień przeciw HPV dla dzieci, zawracamy się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu informacji o szczepieniach w Państwa placówkach.

Wprowadzenie w Polsce bezpłatnego programu szczepień przeciw HPV dla dzieci, to niezwykle ważny krok w prewencji nowotworów. Szczepienia w ramach powszechnego programu szczepień przeciw HPV (ludzki wirus brodawczaka) są bezpłatne dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat.

Dlatego ważne jest, aby dotrzeć z informacją o bezpłatnych szczepieniach do rodziców dzieci, znajdujących się w grupie, która może się zaszczepić.

Zachęcamy do pobrania ze strony https://www.gov.pl/web/zdrowie/do-pobrania2, materiałów informacyjnych, m.in. ulotek i plakatów, które powstały w ramach kampanii i udostępnienie ich w Państwa placówkach, na stronach internetowych Państwa placówek oraz w mediach społecznościowych.”

Wszelkie informacje o szczepieniu przeciw HPV są dostępne na stronie www.gov.pl/hpv